Read Yol Türküleri by Ahmet Turan Alkan Free Online


Ebook Yol Türküleri by Ahmet Turan Alkan read! Book Title: Yol Türküleri
The author of the book: Ahmet Turan Alkan
Edition: Ötüken Yayınları
Date of issue: 1999
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 6.18 MB
City - Country: No data
Loaded: 1707 times
Reader ratings: 7.7

Read full description of the books:'Yol Türküleri' nin okuyucuya 'eklektik' gibi görünmesi muhtemel parçalı bir görüntü taşıdıgını kolayca farkedeceksiniz; içerde yazarına keyiften damak şaklatan yazılar da var, artık milli sporlarımız arasında yer alması gereken memleket kurtarma yazıları da.
Bana sorarsanız 'Ayının kırk türküsü vardır ve hepsi de armuta dairdir.'
.
Yolda gördüklerimiz yeni resimler halinde birbiri ardısıra değişse bile yolcu gördüklerini aynı gözle seyrediyor ve baktıklarını aynı menşurdan geçirerek anlamlandırıyor...


Download Yol Türküleri PDF Yol Türküleri PDF
Download Yol Türküleri ERUB Yol Türküleri PDF
Download Yol Türküleri DOC Yol Türküleri PDF
Download Yol Türküleri TXT Yol Türküleri PDFRead information about the author

Ebook Yol Türküleri read Online! Ahmet Turan Alkan, 1954 yılında Sivas’ta doğdu; İlk, orta ve lise eğitimi bu şehirde tamamladıktan sonra 1972 yılında A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne girdi; bu fakültenin Siyaset ve İdare bölümünden 1977 yılında mezun oldu.

İlk köşe yazısını 1974 yılında, Sivas’ta çıkan mahalli Anadolu gazetesi’nde yayınladı. Sivas Ülkü Ocakları Derneği tarafından dört sayı yayınlanan "Pusat" isimli "bülten-dergi"ye emeği geçti; 1976-77 tarihleri arasında "Fedai" adlı haftalık dergiyi yönetti ve yayınladı.O yıllarda öğrenci olaylarının yoğunluğu sebebiyle fakülteye devamda zorluklarla karşılaşınca Sivas’ta yeniden yayınlanmaya başlayan "Hadiselerle Hakikat" gazetesi’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaya başladı; bu gazetede, sadece yazı işlerinde değil, bir gazetenin ve matbaanın gerektirdiği hemen her işte bilfiil tecrübe edindi. 1978 Yılında Ankara’da yayınlanan Hasret ve Genç Arkadaş dergilerine kısa süre katkıda bulundu.

Mezun olduktan sonra Sivas’a dönen yazar, Hakikat gazetesinde kadrolu fikir işçisi olarak iki yıl kadar çalıştıktan sonra 1980’de askerlik hizmeti için Tatvan’a gitti. 1982 başında askerliğini tamamlayarak Sivas’ta bir muhasebe bürosunda üç yıl çalıştıktan sonra 1985 yılında Cumhuriyet Üniversitesi’ne göreve başladı. Yüksek Lisans ve Doktorası’nın tamamlayarak İİBF Kamu Yönetimi bölümünee öğretim üyesi atandı.

1989 Yılında düzenli olarak başladığı yazarlık hayatı süresince muhtelif gazete ve dergilerde denemeleri yayınlandı; 19 basılı eseri bulunan yazar, halen Zaman Gazetesi’nde ve Aksiyon dergisinde yazı hayatına devam ediyor.

2008 yılında Cumhuriyet Üniversitesi'nden emekli olarak akademik kariyerini noktalayan Ahmet Turan Alkan, aynı yıl İstanbul Üsküdar semtine taşındı.


Reviews of the Yol Türküleri


NATHAN

The phone number must be written to protect against robots

AIDEN

Best among ordinary

LAYLA

Another one-time book, but it was interesting.

JENSON

A hard book, obviously not for everyone.

IVY

One breath reads!
Add a comment
Download EBOOK Yol Türküleri by Ahmet Turan Alkan Online free

PDF: yol-trkleri.pdf Yol Türküleri PDF
ERUB: yol-trkleri.epub Yol Türküleri ERUB
DOC: yol-trkleri.doc Yol Türküleri DOC
TXT: yol-trkleri.txt Yol Türküleri TXT