Read Heyulanın Dönüşü by Yiğit Bener Free Online


Ebook Heyulanın Dönüşü by Yiğit Bener read! Book Title: Heyulanın Dönüşü
The author of the book: Yiğit Bener
Edition: Can Yayınları
Date of issue: August 2011
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 720 KB
City - Country: No data
Loaded: 1580 times
Reader ratings: 5.6

Read full description of the books:Kitaplarıyla edebiyatımıza özgün katkılarda bulunan Yiğit Bener, yeni romanı Heyulanın Dönüşü'yle Can Yayınları'na katılıyor.
Heyula, kendisine bu adı veren bir anlatıcı. Ülkesini terk etmek zorunda kalmış, yaşamını orada kaybetmiş, sonra bu dünyaya geri gelmiş bir hayalet. Ülkesine dönüyor ve kendi ağzından bize kendi yaşamını anlatıyor, yaşamı ve ölümü sorguluyor. Yaşamın anlamı nedir? Dostlarımızla, ailemizle, içine doğduğumuz toplumla nasıl, ne zaman hesaplaşacağız?
Heyula'nın Dönüşü'nün, bildiğimiz romanlara benzemeyen bir kurgusu var. Olay örgüsüne, karaktere dayalı bir metin değil önümüzdeki. Yaşamın mizahını olduğu kadar acısını da bütünüyle farklı bir gözle okuruna aktaran bir antiroman...


Download Heyulanın Dönüşü PDF Heyulanın Dönüşü PDF
Download Heyulanın Dönüşü ERUB Heyulanın Dönüşü PDF
Download Heyulanın Dönüşü DOC Heyulanın Dönüşü PDF
Download Heyulanın Dönüşü TXT Heyulanın Dönüşü PDFRead information about the author

Ebook Heyulanın Dönüşü read Online! Yiğit Bener (d.1958, Brüksel), Türk yazar ve çevirmen.

Yiğit Bener, 1958 yılında Brüksel'de doğdu. Yazar Erhan Bener'in oğlu, Vüs'at O. Bener'in yeğenidir. Evli ve bir kızı var. İstanbul'da yaşıyor.

İlk ve ortaöğrenimini Paris ve Ankara'da tamamladıktan sonra, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okudu. 12 Eylül 1980 darbesinden sonra son sınıf öğrencisiyken eğitimini yarım bıraktı, on yıl boyunca Brüksel ve Paris'te yaşadı. Çocuk bakıcılığı, dergi yöneticiliği, göçmen sorunları danışmanlığı, çevirmenlik gibi işlerde çalıştı. Halen yazarlığın yanı sıra profesyonel konferans tercümanı olarak çalışıyor. Meslek örgütleri TKTD ve AIIC'de yöneticilik yaptı. Bilkent Üniversitesi'nde Konferans Tercümanlığı Yüksek Lisans programında öğretim görevlisi.

İlk öyküsü (Yabancı) 1991'de Çağdaş Türk Dili dergisinde yayınlandı. Louis Ferdinand Céline'in Gecenin Sonuna Yolculuk adlı romanının çevirisiyle 2002 Dünya Çeviri Ödülünü aldı. 2012'de romanı Heyulanın Dönüşü ile Orhan Kemal Roman Armağanı'nı kazandı. Öykü kitabı Öteki Kabuslar, 2010 yılında Célin Vuraler tarafından Autres cauchemars adıyla Fransızcaya çevrildi. Sanal edebiyat dergisi İktidarsız'ın kurucularından ve yazarlarındandır.


Reviews of the Heyulanın Dönüşü


ALFIE

Put it on the toilet paper! or the fireplace!

IBRAHIM

Another one-time book

HOLLIE

Now this book is one of my favorites!

AMELIE

Interesting and nontrivial story
Add a comment
Download EBOOK Heyulanın Dönüşü by Yiğit Bener Online free

PDF: heyulann-dn.pdf Heyulanın Dönüşü PDF
ERUB: heyulann-dn.epub Heyulanın Dönüşü ERUB
DOC: heyulann-dn.doc Heyulanın Dönüşü DOC
TXT: heyulann-dn.txt Heyulanın Dönüşü TXT