Read Güz Sancısı by Yılmaz Karakoyunlu Free Online


Ebook Güz Sancısı by Yılmaz Karakoyunlu read! Book Title: Güz Sancısı
The author of the book: Yılmaz Karakoyunlu
Edition: Doğan Kitap
Date of issue: 2008
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 621 KB
City - Country: No data
Loaded: 2669 times
Reader ratings: 3.6

Read full description of the books:"Galatasaray Lisesi'nin önünde birikmiş kalabalık, geleni derin ve biraz da hasetli bakışlarla süzüyor, sokakların tenhalaşmasını bekliyordu. Yüzlerinde bir huzursuzluk, bir beceriksizlik ilk bakışta dikkati çekecek kadar aşikar ve sabırsızdı." "... Kalabalık Taksim Meydanı"na yürürken geçtiği her yeri yakıp yıkıyordu... Lion yanıyordu. Birisi bütün vitrinleri ateşe vermişti. Binanın içindeki duman, görülebilecek ne varsa hepsini örtmüştü...
İnsanların yüzünde sevinç vardı. Vitrinler parçalanmış, eşyalar sokağa dökülmüştü. Müslüman mağazalar bayraklarını asmışlar ve milli bir saygı ümidiyle paçayı kurtarmayı amaçlamışlardı..."
"Vilayet binasının etrafını polisler çevirmişti. Adnan Bey, kontrolün elden çıktığı bu hadisede daha fazla görünmek istemiyordu.
... Küçük bir gözdağı vermenin ölçüleri kaçmış, kısa sürede bir savaş alanı yaratmıştı..."
Yılmaz Karakoyunlu Güz Sancısı'nda, Türkiye tarihinde kara bir leke gibi duran 6-7 Eylül Olayları'nı, Rum, Ermeni, Yahudi azınlıkların ülkelerini terk etmek zorunda kalışlarını, kendine has üslubuyla roman kurgusu içinde anlatıyor.


Download Güz Sancısı PDF Güz Sancısı PDF
Download Güz Sancısı ERUB Güz Sancısı PDF
Download Güz Sancısı DOC Güz Sancısı PDF
Download Güz Sancısı TXT Güz Sancısı PDFRead information about the author

Ebook Güz Sancısı read Online! Öğretmen bir anne ve avukat bir babanın oğlu olarak İstanbul’da doğan (1936) Yılmaz Karakoyunlu, liseyi Diyarbakır’da okudu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdikten sonra (1960) bir bankada müfettiş yardımcısı olarak çalışmaya başladı. 1963’te müfettiş oldu ve üç yıl sonra Devlet Planlama Teşkilatı’na girdi. Lisansüstü öğrenimi için ABD’ye gönderildi (1969), doktorasını İstanbul Üniversitesi’nde tamamladı. Sabancı Holding’de, Kanal D televizyonunda ve Tekstilbank’ta çalıştı. Daha sonra Anavatan Partisi’nden İstanbul milletvekili olarak TBMM’ye girdi. Tiyatro Yazarları Derneği üyesi olan Karakoyunlu, "Sabah" gazetesinde köşe yazıları da yazdı.
İlk romanı "Salkım Hanım'ın Taneleri"nde İkinci Dünya Savaşı sırasında İstanbul’daki ticaret sermayesinin el değiştirmesini ve bu süreçteki ahlakî ve kültürel yozlaşma ile Varlık Vergisi uygulamalarıyla güç duruma düşen azınlıkların dramını işledi. "Üç Aliler Divanı", Atatürk’e yapılan suikastı ve Cumhuriyet'in kurucu kadrolarıyla İttihatçılar arasındaki hesaplaşmayı, "Güz Sancısı"nda ise İstanbul’da 1955 yılında yaşanan 6-7 Eylül Olayları’nı romanlaştırdı.


Reviews of the Güz Sancısı


TOMMY

Why do you ask me to drive a phone?

BENJAMIN

An enticing cover and a controversial story.

MOLLY

A book that leaves a whole bunch of emotions after reading

IBRAHIM

Bogus! You could have done better.

AMBER

Phone number need to drive to protect against robots I wrote the number and downloaded no problems.
Add a comment
Download EBOOK Güz Sancısı by Yılmaz Karakoyunlu Online free

PDF: gz-sancs.pdf Güz Sancısı PDF
ERUB: gz-sancs.epub Güz Sancısı ERUB
DOC: gz-sancs.doc Güz Sancısı DOC
TXT: gz-sancs.txt Güz Sancısı TXT