Read Edebiyatımıza Dipnotlar by Doğan Hızlan Free Online


Ebook Edebiyatımıza Dipnotlar by Doğan Hızlan read! Book Title: Edebiyatımıza Dipnotlar
The author of the book: Doğan Hızlan
Edition: Yapı Kredi Yayınları
Date of issue: October 2010
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 4.48 MB
City - Country: No data
Loaded: 2097 times
Reader ratings: 3.3

Read full description of the books:Dünle bugün arasındaki bağı kurmak da eleştirmenlere düşer. Sık sık yinelerim; ülkemizde edebiyat tarihçisinin görevini de zaman zaman eleştirmenler, denemeciler yüklenir.
Bu kitapta sevdiğiniz, okuduğunuz, birçok dizesi belleğinizde olan, belki bilip sıklıkla okumadığınız şairler hakkında yazılar bulacaksınız. Umarım onlara yeni bir yaklaşım sağlayacak saptamalarda bulunabilmişimdir.

Doğan Hızlan, edebiyat alanındaki kılavuzluğunun güzel örneklerinden birini daha sunuyor Edebiyatımıza Dipnotlar ile: Ahmet Hamdi Tanpınar’dan Fazıl Hüsnü Dağlarca’ya, Nâzım Hikmet’ten Cahit Külebi’ye, Füruzan’dan Fethi Naci’ye, satırlar, dizeler ve yargılar arasında dolaşıyor; yeni yaklaşımlar sağlayacak saptamalarda bulunuyor.


Download Edebiyatımıza Dipnotlar PDF Edebiyatımıza Dipnotlar PDF
Download Edebiyatımıza Dipnotlar ERUB Edebiyatımıza Dipnotlar PDF
Download Edebiyatımıza Dipnotlar DOC Edebiyatımıza Dipnotlar PDF
Download Edebiyatımıza Dipnotlar TXT Edebiyatımıza Dipnotlar PDFRead information about the author

Ebook Edebiyatımıza Dipnotlar read Online! Davutpaşa 28. İlkokul ’dan sonra Pertevniyal Lisesi’ni bitirdi (1956). İÜ Hukuk Fakültesi’nde okudu. 1963’te düzeltmen olarak girdiği Cumhuriyet ve Yeni Gazete’nin (1970-71) sanat sayfalarını yönetti. Altın Kitaplar Yayınevi’nde çalıştı; Yeni Edebiyat dergisinin (24 sayı, 1969-71) kurucusu ve yazıişleri müdürü oldu. Aralık 1980’den beri yayımlanmakta olan Gösteri dergisinin genel yayın yönetmenliğini sürdürmektedir. Halen Hürriyet gazetesinde yayın danışmanı ve köşe yazarıdır.
Doğan Hızlan; çalıştığı üç gazete dışında, Pazar Postası, Yankı, a, Türk Dili, Dönem, Yelken, Şiir Sanatı, Papirüs, Soyut, Yeni Edebiyat, Devrim, Gösteri gibi dergilerde çoğunlukla eleştiri, kitap tanıtımı türünde yazılar yazdı. Onat Kutlar, Kemal Özer, Adnan Özyalçıner ve Konur Ertop’un da bulunduğu a dergisi etrafında oluşan “a kuşağı” arasında anıldı. 1974’te TRT’de “Yaşayan Edebiyatçılar” adlı programı hazırlayıp sundu. 1972’de TRT İstanbul Radyosu’nda “Kitaplar ve Düşünceler” programıyla başladığı kitap programlarını, “Karalama Defteri” adıyla TRT-2’ye taşıdı. Başından beri yapımını ve sunuculuğunu üstlendiği program daha sonra NTV’de ve CNN Türk’te yayınlandı. 2006 yılında 25. Uluslararası TÜYAP Kitap Fuarı’nın Onur Yazarı seçildi.


Reviews of the Edebiyatımıza Dipnotlar


MOHAMMED

Why do I need to specify a phone number?

EDWARD

You need to drive a phone number to protect against robots.

ZOE

Not when you can say the book is better.

DANIEL

Total disappointment

HOLLY

A cozy book that teaches small things, happiness, in detail!
Add a comment
Download EBOOK Edebiyatımıza Dipnotlar by Doğan Hızlan Online free

PDF: edebiyatmza-dipnotlar.pdf Edebiyatımıza Dipnotlar PDF
ERUB: edebiyatmza-dipnotlar.epub Edebiyatımıza Dipnotlar ERUB
DOC: edebiyatmza-dipnotlar.doc Edebiyatımıza Dipnotlar DOC
TXT: edebiyatmza-dipnotlar.txt Edebiyatımıza Dipnotlar TXT