Read Anarşist Bir Antropolojiden Parçalar by David Graeber Free Online


Ebook Anarşist Bir Antropolojiden Parçalar by David Graeber read! Book Title: Anarşist Bir Antropolojiden Parçalar
The author of the book: David Graeber
Edition: Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi
Date of issue: 2012
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 31.29 MB
City - Country: No data
Loaded: 1083 times
Reader ratings: 5.2

Read full description of the books:Anarşizm, Büyük Kuramdan ziyade dönüştürücü bir projeden doğan gerçek, acil sorunlarla boğuşmanın bir yolu olan Küçük Kuram olarak adlandırılabilecek bir şeye ihtiyaç duyar. Ne tür bir toplumsal kuram, insanların kendi işlerini yönetmekte özgür oldukları bir dünyanın yaratılmasına katkıda bulunur? Bu kitapçığın ana teması budur. David Graeber'e göre böyle bir kuram; devlet, kapitalizm, ırkçılık ve erkek egemenliği gibi kurumların kaçınılmaz olmadığını; böyle şeylerin bulunmadığı bir dünyanın mümkün olabileceğini ve bunun sonucunda hepimizin daha iyi bir durumda olacağını varsaymalıdır. Kişinin kendini böyle bir ilkeye adaması ise neredeyse bir inanç edimidir. Herhangi bir anarşist toplum kuramı, öncülük iddiasının her türlü belirtisini bilinçli bir şekilde reddetmek zorundadır.

Entelektüellerin rolü, çok açık bir şekilde, doğru stratejik analizlere ulaşıp sonra da kitlelere önderlik edebilecek bir seçkinler sınıfı oluşturmak değildir.

Anarşist bir antropoloji gerçekte yoktur. Sadece küçük parçalar vardır. David Graeber, bu kitabın ilk kısmında, bu parçalardan bazılarını bir araya getiriyor ve ortak temalar aramaya çalışıyor; ikinci kısmında ise daha ileri giderek, gelecekte var olabilecek bir toplumsal kuram bütününü hayal ediyor.

David Graeber, Yale Üniversitesi'nde Yardımcı Doçent ve Toward an Anthropological Theory of Value isimli kitabın yazarıdır.


Download Anarşist Bir Antropolojiden Parçalar PDF Anarşist Bir Antropolojiden Parçalar PDF
Download Anarşist Bir Antropolojiden Parçalar ERUB Anarşist Bir Antropolojiden Parçalar PDF
Download Anarşist Bir Antropolojiden Parçalar DOC Anarşist Bir Antropolojiden Parçalar PDF
Download Anarşist Bir Antropolojiden Parçalar TXT Anarşist Bir Antropolojiden Parçalar PDFRead information about the author

Ebook Anarşist Bir Antropolojiden Parçalar read Online! David Rolfe Graeber is an American anthropologist and anarchist.

On June 15, 2007, Graeber accepted the offer of a lectureship in the anthropology department at Goldsmiths College, University of London, where he currently holds the title of Reader in Social Anthropology.

He was an associate professor of anthropology at Yale University, although Yale controversially declined to rehire him, and his term there ended in June 2007.

Graeber has a history of social and political activism, including his role in protests against the World Economic Forum in New York City (2002) and membership in the labor union Industrial Workers of the World.


Reviews of the Anarşist Bir Antropolojiden Parçalar


FINLAY

Why do you need to write a phone?

HARVEY

Fantastic book!

LYDIA

One breath reads!

AARON

When you regret the book ends!

DARCEY

A useful book to free yourself from negative emotions and joy.
Add a comment
Download EBOOK Anarşist Bir Antropolojiden Parçalar by David Graeber Online free

PDF: anarist-bir-antropolojiden-paralar.pdf Anarşist Bir Antropolojiden Parçalar PDF
ERUB: anarist-bir-antropolojiden-paralar.epub Anarşist Bir Antropolojiden Parçalar ERUB
DOC: anarist-bir-antropolojiden-paralar.doc Anarşist Bir Antropolojiden Parçalar DOC
TXT: anarist-bir-antropolojiden-paralar.txt Anarşist Bir Antropolojiden Parçalar TXT