Read Ay'a Yolculuk by Jules Verne Free Online


Ebook Ay'a Yolculuk by Jules Verne read! Book Title: Ay'a Yolculuk
The author of the book: Jules Verne
Edition: Arkadaş Yayınları
Date of issue: 2011
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 347 KB
City - Country: No data
Loaded: 2199 times
Reader ratings: 3.1

Read full description of the books:Çocuk edebiyatının en seçkin örneklerinin yer aldığı Arkadaş Çocuk Serisi’ne tamamı resimli bir kitap daha eklendi. Ali Aydoğan tarafından, özenli ve titiz bir çalışmayla dilimize uyarlanan, tamamı özgün çizimlerle bezenmiş kitaplar, çocukların dil eğitimine önemli katkıda bulunacak.

İçerdikleri hikaye ve masallarla çocuklara iyiliği ve kötülüğü, adaleti, paylaşmayı, empati kurmayı, doğayı sevmeyi, kalabalık içinde birey olabilmeyi anlatan bu kitaplar, akıcı anlatımları ve birbirinden güzel çizimleriyle öne çıkıyorlar.
İlköğretim öğrencileri tarafından okunması tavsiye edilen eserlerden oluşan bu özel çalışmayı genç okurlara sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Ay’a Yolculuk, uzayın gizemine oldum olası ilgi duyan insanın, bu sonsuzluğa yönelişinin coşkusunu anlatan ilk roman özelliğini taşıyor. İnsanoğlunun Ay’ın yüzeyine ayak basmasından 104 yıl önce yazılan bu roman, edebiyatta bilimkurgu türünün öncüsü Jules Verne’in (1828-1905) en ünlü eserleri arasında yer alıyor. 1865 yılında kaleme alınan romanda, Amerikan İç Savaşı sonrasında emekli askerlerin toplandığı “Silah Kulübü” üyelerinin, yeniden gündeme gelme ve silah çalışmalarını canlı tutma çabaları sonucu ortaya atılan, yaşama geçirilmesi güç, “düş” denilebilecek “Ay’a mermi gönderme” projesi ile başlayan olaylar anlatılıyor. Kulübün Başkanı Barbicane’nin dünya bilim çevrelerinde yankı bulan projesi, macera ruhlu Fransız bilim insanı Michael Ardan’ın çılgın önerisiyle Ay’a yapılacak bir yolculuğa dönüşüyor. Ay yolcuları arasına Başkan Barbicane ve köpeği ile Fransız Ardan’dan sonra aksi Kaptan Nicholl’ün de katılmasıyla uzay macerası başlıyor.


Download Ay'a Yolculuk PDF Ay'a Yolculuk PDF
Download Ay'a Yolculuk ERUB Ay'a Yolculuk PDF
Download Ay'a Yolculuk DOC Ay'a Yolculuk PDF
Download Ay'a Yolculuk TXT Ay'a Yolculuk PDFRead information about the author

Ebook Ay'a Yolculuk read Online! Jules Gabriel Verne was a French author who pioneered the genre of science-fiction. He is best known for his novels Journey to the Center of the Earth (1864), Twenty Thousand Leagues Under the Sea (1870), and Around the World in Eighty Days (1873).

Verne wrote about space, air, and underwater travel before navigable aircraft and practical submarines were invented, and before any means of space travel had been devised. He is the third most translated author of all time, behind Disney Productions and Agatha Christie. His prominent novels have been made into films. Verne, along with H. G. Wells, is often referred to as the "Father of Science Fiction".


Reviews of the Ay'a Yolculuk


ELIJAH

A useful book to free yourself from negative emotions and joy.

AIDEN

Written easily, vividly, wisely.

FAITH

The best ... And the most interesting, bright, fascinating ...

EVAN

Light fiction for Cloudy day

DARCY

Book will go one time.
Add a comment
Download EBOOK Ay'a Yolculuk by Jules Verne Online free

PDF: aya-yolculuk.pdf Ay'a Yolculuk PDF
ERUB: aya-yolculuk.epub Ay'a Yolculuk ERUB
DOC: aya-yolculuk.doc Ay'a Yolculuk DOC
TXT: aya-yolculuk.txt Ay'a Yolculuk TXT